EFT Eğitimi İzmir

EFT: "Duygusal Özgürleşme Tekniği" nedir? Duygusal Özgürleşme Tekniği, özgün anlamıyla “Emotional Freedom Techniques” (EFT) gerek klinik tedavi gerektirmeyen hafif düzeydeki ruhsal problemlerin; gerekse gün içerisinde yaşanan yoğun streslerin, çeşitli bağımlılıkların, öfke, endişe, acı, üzüntü, suçluluk vb. olumsuz duyguların, uyku düzensizliklerinin, sınav heyecanı, güvensizlik, yersiz korku gibi sorunların kökten yok edilmesi için kullanılan ve kişinin yardıma gerek duymaksızın uygulayabileceği bir yöntemdir. Kişinin problemine bağlı olarak başarı oranı %85-97 civarındadır.

EFT her tür duygusal ve zihinsel problemin birkaç dakika veya birkaç gün gibi oldukça kısa bir zaman içinde yok edilmesi için kullanılır, parmak uçlarıyla beden üzerindeki bir takım akupunktur noktalarına dokunulması aracılığıyla uygulanan bir enerji çalışması olarak tanımlanabilir. Temel prensibi, ifade edilemeyen veya ifade edilmesinde güçlüklerle karşılaşılan her tür olumsuz duygunun kişinin enerji bedeni üzerinde tıkanıklıklar veya aksamalar meydana getirmesi, bu sebeple düzgün bir şekilde akamayan enerjinin zihinsel, duygusal ya da bedensel bir takım rahatsızlıklara neden olmasıdır.

EFT sürecinin gereklerinin yerine getirilmesiyle, enerji kanallarının uç noktalarına uygulanan hafif dokunuşlar yardımıyla bu tıkanıklıklar açılır ve enerjinin dengelenmesi sağlanır. Bu sayede, olumsuz duygular yok edilir, yerine olumlu düşünce ve inançlar yerleşir. Alınan sonuçlar ise son derece hızlı ve kalıcıdır. Sizi rahatsız eden ve sisteminizi yavaşlatan duygulardan kurtuldukça daha sağlıklı ve mutlu bir birey olursunuz, üretkenlik düzeyiniz artar.

EFT ile hayatınızın her alanı içerisinde meydana gelen tıkanıklıkları çözebilir, çekim yasaları gereği, vereceğiniz doğru mesaj ve olumlamalar ile yalnızca sağlığınıza değil, bolluk ve berekete de sahip olabilirsiniz. Stanford’dan mezun olan bir mühendisin, Gary Craig’in, 90‘lı yılların başında geliştirdiği bu teknik uygulanabilirliği ve basitliği ile sağlık profesyonellerinden öğretmenlere, yaşam koçlarından ev hanımlarına kadar çok geniş bir yelpaze içerisinde rahatlıkla kullanılmaktadır. EFT özet olarak, iğnesiz akupunktur şeklinde tanımlanabilen ve basit bir şekilde uygulanabilen bir tekniktir. Çin’li Shaolin rahiplerin 5000 - 7000 yıl öncesine dayanan bilgileri bu öğretime için de temel olmuştur.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. EFT eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki EFT eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki EFT eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

izmir eft,eft izmir, eft eğitimi izmir, izmir eft eğitimi, Eft (Duygusal Özgürleşme Tekniği) izmir, izmir Eft (Duygusal Özgürleşme Tekniği), eft teknikleri ilgili herseyi buradan takip edebilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :izmir eft eğitimi - izmir eft eğitimi nedir - eft - eft nedir -

Yorumlar