EFT Yöntemleri

EFT;(Duygusal Özgürleşme Teknikleri) kelimelerinin baş harfleridir. Duygusal ve bedensel stres ve rahatsızlıkların iyileşmesinde kullanılan bir yöntemdir. EFT bir enerji psikolojisi tekniğidir. Diğer bir ifade ile duygusal özgürleşme tekniğidir. Enerji meridyenlerini uyarma açısından akupunktur’a benzer. Olumlamalar açısından da NLP’ ye benzer. EFT’ye NLP’ nin ve Akupunkturun ortak bir sentezi denilebilr.

EFT´nin etki mekanizması nasıl işler? EFT kolay öğrenilebilen ve kolaylıkla uygulanabilen bir tekniktir. Her yaştaki insanlar EFT´yi kolayca öğrenebilmektedir.Derin ve eski problemler ve travmalar üzerinde uygulama yapılırken bu işi bilen bir uzman ile birlikte çalışılması tavsiye edilir. EFT, bozulan vücut dengesini yeni baştan kurar. Bunu nasıl yapar? EFT uygulama sırasında vücudun enerji dengesini yeniden kurar ve vücudumuzun kendini koruma ve iyileştirme sistemlerini harekete geçirir. Bedende doğuştan zaten var olan iyileşme arzusunu ortaya çıkarır.Gerekli bütün hormonları ve kimyasal maddeleri salgılatır. Bundan dolayı vücut, kendini hemen onarmaya başlar.Yepyeni dokuları oluşturmaya başlar.

EFT ile Çalışmak Bedenimizin hayat kaynağı, enerji, kendileri de enerjiden oluşan "meridyen" adı verilen kanallar aracılığıyla beden üzerine yayılır. Enerjinin rahat ve dengeli bir şekilde aktığı zamanlar bizim her bakımdan sağlıklı olduğumuz zamanlardır. Yaşadığımız olumlu ya da olumsuz her olay, her duygusal tecrübe, bedendeki enerji sistemimizin etkilenmesine sebep olur. Başımızdan kötü bir olay geçtiği zaman, olumsuz ve iz bırakan bir deneyim yaşadığımızda bunun etkilerini yıllar boyunca taşıdığımızı az, çok biliriz.

EFT ile olumsuz duyguya odaklanıp bu aksaklığı yüzeye çıkardıktan sonra, meridyenlerin yani enerji kanallarının uçlarındaki bazı akupunktur noktaları üzerine parmak uçlarıyla kısa, hafif vuruşlar yapılır. Bu sayede enerji kanallarındaki tıkanıklıklar açılır ve enerjiniz dengelenir. Bu aksaklık enerjisel olarak giderildiği anda duygusal düzeyde de giderilmiş olur. Problem de kalıcı bir şekilde ortadan kalkar. “Bütün olumsuz duyguların temelinde bedenin enerji sisteminde meydana gelmiş bir tıkanıklı yatar.” Bu aksaklık enerjisel olarak giderildiği andan itibaren duygusal düzeyde de giderilir ve kişi beslediği olumsuz duygulardan o anda kurtulur. Bu basit ve kolay uygulanabilen yöntem ile tüm yapılan, bir yandan halletmek istediğiniz problemi zihninizde tutarken ve bu sorunla ilgili duyguların ortaya çıkmasına izin verirken, diğer yandan da parmak uçlarınızla bazı akupunktur noktalarına hafif bir şekilde vurmaktan ibarettir. Bu şekilde vücudunuzdaki meridyenleriniz açılır ve enerjiniz dengelenir, problem de kalıcı bir şekilde ortadan kalkar.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. EFT eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki EFT eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

 Antalya’daki EFT eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :eft nedir - eft eğitimi - eft - eft (duygusal özgürleşme teknikleri) -

Yorumlar